Vyberte stránku

Připravili jsme si pro vás krátký přehled toho, co se za poslední týden (25.5. – 31.5.2020) událo ve světě kryptoměn.

V tomto týdnu vzrostla tržní kapitalizace kryptoměn o 11,5 mld. USD na hodnotu 267,6 mld. USD. Dominance bitcoinu byla na začátku týdne na hodnotě 66 % a během týdne klesla na hodnotu 65,1 %. Cena bitcoinu tento týden vzrostla z 8720 USDT na hodnotu 9599 USDT.

Goldman Sachs: Bitcoin není opravdovým aktivem

Investiční banka Goldman Sachs z Wall Street říká, že bitcoin není vhodný investiční nástroj. Důvodem jejich vyjádření je, že negeneruje žádný dividendoví výnos ani úroky. Bitcoin podle nich není opravdovým aktivem. „Věříme, že aktivum, jehož hodnota je primárně závislá na tom, kolik za něj kdo zaplatí, není pro naše klienty hodné investice.“ píše banka.

Už v minulosti se stávalo, že banka Goldman Sachs vydávala zprávy, které měly negativní dopad na cenu bitcoinu. Spekuluje se, že to dělají proto aby mohli levněji nakupovat bitcoiny. Zdroj 1, zdroj 2

Malware krade bitcoiny

Už delší dobu je znám jeden jednoduchý malware, který krade bitcoiny. Při kopírování bitcoinové adresy pozná, že kopírujete právě adresu bitcoinové peněženky. Při vkládání adresy ale nevloží vámi kopírovanou adresu, nýbrž adresu bitcoinové peněženky útočníka. Pokud si tedy pořádně nezkontrolujete vkládanou adresu, odešlete bitcoiny jinam než jste chtěli. Dávejte si tedy pozor při posílání bitcoinů kam jen posíláte. Pokud adresy kopírujete, zkontrolujte si po vložení první 3 a poslední tři znaky adresy.